5 ADIMDA BURUN ESTETİĞİ!

Burun estetiği operasyonu hakkında her hastanın kafasında çok çeşitli sorular bulunmaktadır. Peki gerçekte operasyon öncesi ve sonrasında hastayı neler bekler? Yapılması gerekenler nelerdir? İşte aşama aşama burun estetiği operasyonunda yaşanan süreçler:

  • Hastayla ameliyat öncesi en az iki görüşme yapılarak ameliyat planlaması ve yaşanacak süreç aktarılır. Hastanın operasyonla ilgili kafasındaki sorular cevaplanır. Ameliyat günü, öncesinde yapılan bu görüşme pekiştirilerek hasta operasyona hazırlanır.
  • Operasyon için yatırılan hastaya rutin tetkik, tahlil ve anestezi muayenesi yapılır. Burun estetiği operasyon süresi ortalama 1 ila 3 saat arasında değişkenlik göstermektedir. Operasyonun ardından hasta, bir gün yatış istirahatinin ertesi günü taburcu edilir.
  • Operasyon sonrası 7. gün, hastadan atel ve silikon tamponlar alınır. Hastanın burnu 3-4 gün bandajlı gezer. 10. güne geldiğimizde hastanın burnu artık açıktır. Burun yüzde 50 iyileşmeyi ilk bir ay içinde tamamlar. Geri kalan yüzde 50 iyileşme ise 6-12 ay arası dönemde gerçekleşir.
  • Hasta birinci ay, 3. ay, 6. ay, bir yıl ve 2 yıl kontrollerine devam eder.